Külalisüliõpilasele
Info teiste kõrgkoolide üliõpilastele, kes soovivad tulla külalisüliõpilaseks Tartu Ülikooli.
Info Tartu Ülikooli üliõpilastele, kuidas minna teise Eesti kõrgkooli külalisüliõpilaseks.
KUIDAS SAAB KÜLALISÜLIÕPILASENA ÕPPIMA TULLA?
Teise kõrgkooli üliõpilane, kes soovib Tartu Ülikoolis õppida külalisüliõpilasena, peab täitma avalduse ning taotlema sellele nõusolekud esmalt oma kodukõrgkoolist, seejärel Tartu Ülikooli vastava instituudi juhilt ja valdkonna õppeprodekaanilt. Enda ja oma kõrgkooli allkirjaga avalduse võib saata instituudi või valdkonna üldaadressile.
Avaldus, millel on mõlema kõrgkooli nõusolekud, tuleb esitada õppeosakonda (Jakobi 1), selle edastab üldjuhul valdkonna töötaja. Seejärel vormistatakse isik Tartu Ülikooli külalisüliõpilaseks.
Külalisüliõpilasena saab õppida Tartu Ülikoolis 1-2 semestrit.
Õppekorralduslikes küsimustes laienevad külalisüliõpilasele Tartu Ülikooli üliõpilase õigused ja kohustused.
Õppeinfosüsteemi (ÕISi) kasutamiseks saadetakse külalisüliõpilase õppimatuleku avaldusel märgitud e-posti aadressile TÜ arvutivõrgu kasutajatunnus ja parool. Need saadetakse arvutiabi poolt külalisüliõpilase e-posti aadressile vaid esmakordsel külalisüliõpilaseks vormistamisel ja neid saab kasutada ka järgnevatel õppimatuleku kordadel. Kui avaldusel e-posti aadress puudub, ei ole kasutajatunnuse ja parooli edastamine võimalik. Nende saamiseks tuleb siis pöörduda arvutiabisse (arvutiabi [ät] ut.ee).
Mida teha kui parool on ununenud?
ÕISi saavad külalisüliõpilased kasutada alates õppimatuleku ehk semestri alguskuupäevast, kui nad on külalisüliõpilaseks vormistatud. Õppeainete läbimiseks peab end ÕISis vastavatele ainetele registreeruma.
Külalisüliõpilane saab ise õppeainetele registreeruda kahe nädala jooksul semestri algusest arvates. Õppeainetele saab külalisüliõpilast registreerida ka dekanaadi töötaja (peale 2 nädala möödumist).
Õppeaja lõppedes väljastab valdkonna dekanaat või instituudi/kolledži kantselei külalisüliõpilasele väljavõtte õpingutulemuste kohta. Selle kättesaamiseks tuleb pöörduda vastava valdkonna dekanaati või instituudi/kolledži kantseleisse.
Külalisülisüliõpilase õpinguid saab pikendada isiku vabas vormis avalduse alusel, kui sama aine jätkub järgmisel semestril. Avaldus esitada valdkonda või instituuti.
Tartu Ülikoolis saavad tasuta külalisüliõpilasena õppida järgmiste kõrgkoolide üliõpilased:
- EELK Usuteaduse Instituut
- Eesti Maaülikool
- Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
- Eesti Kunstiakadeemia
- Eesti Lennuakadeemia
- Kaitseväe Akadeemia
- Kõrgem Usuteaduslik Seminar
- Tallinna Tehnikaülikool
- Tallinna Ülikool
- Kõrgem Kunstikool Pallas
- Tallinna Tehnikakõrgkool
Nende kõrgkoolide ja Tartu Ülikooli vahel on sõlmitud vastav kokkulepe. Avalduse vorm Tartu Ülikoolis külalisüliõpilasena õppimiseks.
Teiste kõrgkoolide üliõpilased võivad samuti Tartu Ülikoolis külalisüliõpilasena õppida, kuid neil tuleb õpingute eest tasuda vastavalt kehtestatud ainepunkti hinnale (välja arvatud doktoriõppes). Teiste kõrgkoolide üliõpilastele külalisüliõpilaseks tuleku avalduse vorm Tartu Ülikoolis külalisüliõpilasena õppimiseks.
Tartu Ülikoolis pakutavaid õppeaineid saab otsida ÕIS-ist.