Välismaale õppima minnes on vaja tagada, et sul oleks sihtriigis kehtiv ja piisav ravikindlustus ning sõltuvalt välisülikooli asukohariigist taotletud ka viisa, elamisluba või registreeritud elamisõigus. Samuti tasub end kurssi viia eluoluga välisriigis ning mõelda läbi turvalisust puudutavad küsimused.
Vii end kurssi ravikindlustuse võimaluste ja nõuetega:
EL liikmesriikide kodanikud taotlevad õppimise ajaks teises liikmesriigis elamisõiguse (va juhul, kui õpe ei ületa 90. päeva). Väljaspool EL-i on Eestil paljude riikidega viisavabaduslepingud ja neis riikides võib viibida kuni 90 päeva ilma elamisloata. Nõuded elamisõiguse /viisa taotlemiseks on riigiti erinevad. Informatsiooni konkreetsete tingimuste kohta saad EV Välisministeeriumi lehelt ja vastava riigi saatkonnast või konsulaadist. Mõned üldised põhimõtted:
Uuri väliskõrgkooli infomaterjalidest, kas sul on võimalus saada majutust ühiselamus või tuleb endale eramajutus leida. Ühiselamus koha broneerimine võib eeldada kindlaks tähtajaks avalduse esitamist, erandlik pole ka broneerimistasu nõue. Paljud kõrgkoolid ei vahenda majutusvõimalusi, aga niidiotsa selle leidmiseks annavad. Üldjuhul tuleb majutuse eest ise maksta, mistõttu on väga oluline endale selgeks teha orienteeruv igakuine kulu.
Kui eluaseme kulud on kaetud vastuvõtva väliskõrgkooli poolt (TÜ partnerülikoolid, ISEP programm), siis on sellekohane info konkursikuulutuses või programmitingimustes kirjas. Vajadusel küsi majutuse osas infot ja abi väliskõrgkoolist.
Uuri lähemalt välisministeeriumi lehelt ReisiTargalt.
Hädaolukorras on hea kui teil on kaasas rohkem kui üks maksevahend. Teatage oma pangale ja krediitkaardifirmale, kui kavatsete oma kaarti kasutada välismaal. Uuri välja, kas peate avama pangakonto välismaal. Veenduge, et teil on selleks vajalikud dokumendid ja materjalid. Küsige täpsemat infot vastuvõtva ülikooli koordinaatorilt. Ärge unustage kaaluda muid rahalisi kohustusi, mis võivad tekkida väljaspool õppekulusid (rent, reisimine, toidukaubad, ekskursioonid, tasud, ostud, sotsiaalsed tegevused jne). Uurige elukohakulusid oma asukohariigis, kuna see võib olla oluliselt erinev Tartust. Veebilehed Expatistan või Numbeo võivad aidata teil mõista elukallidust välisriigis. Täpsema teabe saamiseks võtke ühendust vastuvõtva ülikooliga.
Sõltuvalt asukohariigist kuhu õppima asute ja viisatüübist, võidakse teil lubada töötada välisriigis. Tingimused töötamiseks võivad suuresti erineda. Kõige täpsema teabe saamiseks võtke ühendust vastuvõtva ülikooliga. Viisa tingimuste rikkumine võib ohustada teie õigust viibida vastuvõtvas riigis
Ülikoolis õppimist puudutavate küsimuste ja dokumentatsiooniga tegelevad erinevad üksused, kiire ülevaate saamiseks tasub vaadata, kuhu pöörduda.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.