Kelly Veinberg: pärimusmuusika seob inimesi

Enda õpingutest ja elust Viljandis kirjutas Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebi Kelly Veinberg, kes on lõpetanud Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal ning õpib praegu seal magistriõppes kultuuripärandi loovrakendusi.

2016. aasta sügisel astusin Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse, et õppida pärimusmuusika nelja-aastase õppekava alusel viiulit. Pärimusmuusika koos klassikalise muusikaga olid minuga käsikäes käinud juba muusikakooli ajast saati ja kultuuriakadeemiasse kandideerides soovisin ennast pärimusmuusikaga rohkem siduda. See võlub mind oma variatiivsusega.

Muusikuks ei ole lihtne õppida. Enne ülikooli oli muusika minu hobi, väljapääs rutiinist. Kuid muusikat õppides muutub loomingulisus tihti tööks ning sellega harjumine võtab aega. Praegu on muusika minu jaoks nii töö, hobi kui ka puhkus.

Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala on andnud mulle võimaluse tutvuda eesti traditsioonilise laulu, tantsu ja pillimänguga ning jagada seda ka teistele. Viljandis leidsin enda jaoks ka pärimusmuusika kullafondi – arhiivisalvestised, sealhulgas oma kodukohast Kose kihelkonnast pärit pillilood ja laulud. Kogu õpingute aja jooksul ammutasin inspiratsiooni arhiivist, õppejõududelt, muusikutelt, oma kursusekaaslastelt ja kolleegidelt. Nelja ülikooliaasta jooksul suunati mind pärimusmuusikat armastama, väärtustama ja taaselustama.

Loe edasi Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebist