Narva kolledž tõendas tarkvaraarenduse õpetamise kvaliteeti

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur tegi aasta esimesel poolel Tartu Ülikooli informaatika ja infotehnoloogia õppekavagrupi rakenduskõrgharidusõppe kordushindamise. Hindamisnõukogu leidis, et Narva kolledži infotehnoloogiliste süsteemide arenduse õppekava õpetamise kvaliteet on kõrge ja kolledžil on head eeldused mõjutada Ida-Virumaa piirkondlike ettevõtete IT-profiili kujundamist.

Hindamisnõukogu järelduste kohaselt on kolledži infotehnoloogiliste süsteemide arenduse õppekava praktiline ning vastab töömaailma vajadustele. Samuti on kolledžil kujunemas hea ettevõtete koostöövõrgustik. Äramärkimist leidis õppejõudude võimalus pühenduda piisavalt üliõpilaste individuaalsele juhendamisele. Viimaste aastatega on paranenud ka kolledži taristu ja akadeemilist tegevust toetavad heatasemelised infosüsteemid.

Narva kolledži direktori Marek Sammuli sõnul on see hindamistulemus kolledži jaoks oluline ja annab julgust süvendada infotehnoloogia õppe suunda. Tema arvates on edu toonud uute noorte ja teotahteliste õppejõudude lisandumine kolledži meeskonda. „Ida-Virumaal on vaja luua tingimused, et IT-ettevõtlus hakkaks ka Narvas ja mujal maakonnas kanda kinnitama sellisel kujul, nagu ta on olemas Londonis, Tallinnas ja Tartus. Tarkvaraarenduse õpetamine Eesti idapiiril on oma kvaliteeti tõestanud, nüüd tuleb võtta suund magistriõppekavade loomisele ning miks mitte ka Paul Kerese nimelise IT-õppekeskuse asutamisele,“ ütles Sammul.

Tartu Ülikooli Narva kolledžis avati infotehnoloogiliste süsteemide arenduse õppekava 2015. aastal suuresti tänu sellele, et Eesti riigi hinnangul on IT-õppetöö arendamine ja selle ala spetsialistide koolitamine piirkonnas oluline. Õppekava loomist toetasid toonane haridusminister Jevgeni Ossinovski, toonane Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm, infotehnoloog ja IT-visionäär Linnar Viik ning Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi professorid Jaak Vilo ja Varmo Vene.

Tartu Ülikooli Narva kolledž on Tartu Ülikooli regionaalne kolledž, mis on tegutsenud Narvas alates aastast 1999. Kolledžil on kaks õppesuunda: õpetajakoolituse ja noorsootöö suund ning infotehnoloogia ja ettevõtluse suund.

Lisateave:
Marek Sammul, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor, 511 0846, marek.sammul@ut.ee
Ingrid Vetka, Tartu Ülikooli Narva kolledži õppedirektor, 5374 5051, ingrid.vetka@ut.ee