Sporditreenerid on võtnud e-õppe omaks

Tartu Ülikoolis on hoogustunud e-kursustel osalemine ja mitmed uued sihtrühmad on enda jaoks avastanud e-täiendusõppe võimalused, sh sporditreenerid.

Aprillis toimus treeneritele kaks spordipsühholoogia koolitust: „Treeneri tee distsipliinini“ ja „Keskendumise juhtimine võistlusolukorras“, millest võttis osa üle 50 täiendusõppija.

Koolitusel „Treeneri tee distsipliinini“ õpetati ennetavaid ja korrigeerivaid strateegiaid õpilaste juhendamiseks ja distsipliini tagamiseks. Kursusel sai vaadata videoloenguid, toimusid foorumiarutelud ja veebiseminar koos rühmatöö ning mõtete vahetamisega.

Koolitusel „Keskendumise juhtimine võistlusolukorras“ käsitleti ettevalmistamist võistlussituatsioonis keskendumiseks ja segavate mõtete eemal hoidmiseks. Veebiseminaril sai kaasa rääkida, küsida, arutada ja oma arvamust avaldada. Kursusel oli ka lisalugemist, ülesandeid ja endale sobival ajal vaatamiseks ja kuulamiseks videoloenguid.

E-kursusel „Keskendumise juhtimine võistlusolukorras“ osalenud vehklemistreener Nikolai Novosjolovi jaoks on e-õpe väga informatiivne ja õpetlik, arvestades olukorraga riigis.

„Meeldis, et enne seminari tutvuti õppematerjalidega, mis andis aega analüüsimiseks ja küsimuste ettevalmistamiseks. Tulenevalt minu tihedast ajakavast on e-õpe suurepärane lahendus. Olen ka edaspidi huvitatud e-kursustest, kuid diskuteerida meeldib mulle rohkem auditooriumis“, jätkas Novosjolov.

Mõlemal spordipsühholoogia e-kursusel osalenud orienteerumistreener Elo Sauele sobivad e-õpe ja veebiseminarid väga hästi. „Hoian oluliselt kokku reisimisele kuluvas ajas, kuna saan osaleda just seal kus parajasti olen. Näiteks praegustel loengutel olen osalenud Soomest Tamperest.“
„Lisaks on veebipõhise koolitusvormi eeliseks kordamise võimalus – saan loengul arusaamatuks jäänud kohti uuesti kuulata. Seminaril aktiivne osalemine ehk küsimine ja oma kogemuste jagamine on olnud võimalik ka veebilahenduse puhul. Kindlasti osalen e-kursustel ka edaspidi,“ jätkas Saue.

Kuna treeneritele pakub veebipõhine õpe huvi ja palju neist on avaldanud soovi osaleda ka edaspidi toimuvatel e-kursustel, pakub ülikool mitmeid uusi koolitusi. Järgnevalt on võimalus osaleda 13. mail algaval koolitusel „Treeneri läbipõlemise ennetamine“, 27. mail kursusel „Treeneri töö lastevanematega: lastevanemate kaasamine“ ja 10. juunil koolitusel „Praktiline motiveerimine: laste ja noorsportlaste motivatsiooni kujundamine“.

Spordipsühholoogia kursustel õpetab Tartu Ülikooli spordipsühholoogia lektor Aave Hannus.

Lisateave: Esta Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse täiendusõppe programmijuht, 737 5560,