Tartu Ülikool kolib vilistlassuhtluse ühismeediasse

2016. aastal avatud Tartu Ülikooli vilistlasvõrgustik UTalumni lõpetab oma tegevuse. Ülikoolis tehtud analüüsi andmeil ei vastanud see kasutajate ootustele ja vilistlased eelistavad ülikooliga seotuks jääda hoopis ühismeedia kanalite kaudu. Ülikool on juba asunud ühismeediat arendama, et tugevdada vilistlaste kogukonda, tuua nad ülikoolile lähemale ning arendada nendega erialast koostööd.

Analüüsist ilmnes, et kuigi kampaaniate abil on vilistlasvõrgustiku liikmete arv kasvanud ligi 9000-ni, on aktiivseid kasutajaid vähe. Platvormi haldamine on nii ajaliselt kui ka rahaliselt kulukas. „UTalumni platvormi avamishetkel seisnes selle olulisus selle ainulaadsuses. Nüüd, viis aastat hiljem, väärtustame ainulaadsusest enam avatust. Kui soovime oma vilistlastele lähedal olla, peame arvestama nendele harjumuspäraste veebikeskkondadega,“ sõnas Tartu Ülikooli vilistlastegevuse koordinaator Kadri-Ann Mägi.

Pärast vilistlasvõrgustiku UTalumni sulgemist 24. augustil jääb vilistlastel võimalus jääda ülikooliga seotuks sotsiaalmeedia ja meililistide vahendusel.

• Kord kuus ilmuvas vilistlaste uudiskirjas edastatakse olulisemaid ülikooliga seotud uudiseid.
  • Tartu Ülikooli leiab LinkedInist, Twitterist ja Facebookist. Viimases on ülikoolil nii eesti- kui ka ingliskeelne leht, kus oodatakse vilistlasi eri teemadel kaasa mõtlema ja arutlema.
  • Tartu Ülikooli välisveebist saab lugeda värskeid ülikooli uudiseid ja teateid ning juba õige pea valmib ülikooli uus kodulehekülg, kus vilistlastele vajalik info on veelgi paremini koondatud.
  • Vilistlaste ajaveebis saavad asjaosalised jagada enda kogemusi ja rääkida oma tegemistest.
  • Töö- ja praktikapakkumisi saab lisada ja otsida portaalist Futulab.

Lisateave: Kadri-Ann Mägi, Tartu Ülikooli vilistlastegevuse koordinaator, 5310 1610, kadri-ann.magi@ut.ee