Tartu Ülikooli suveülikooli traditsioon jätkub

Tartu Ülikooli suveülikool, mis on üks Eesti populaarsemaid ja suurima osavõtjate arvuga suviseid täiendusõppe võimalusi, tähistab sel suvel juba 21. tegevusaastat.

Nagu ikka, saavad kursuslased ka sel suvel nautida suviselt rahulikku ülikoolilinna Tartut, kuid peale selle toimuvad koolitused ka Tallinnas, Pärnus ja Viljandis. Mitmel kursusel saab osaleda hoopis kohale sõitmata, sest need korraldatakse veebis.

Võimalus õppida

Suvekursustel on läbi aastate osalenud ametnikud, sotsiaal- ja haridustöötajad, aga ka eraettevõtete töötajad, kes soovivad saada uusi teadmisi ja oskusi tööelus kasutamiseks. Suur osa kursuslastest on aga eesmärgiks seadnud puhtalt huvialase enesetäiendamise. Suvi pakub teistsugust võimalust mõttekaaslastega suhelda ja kogemusi jagada ning pikkadel soojadel õhtutel on tore ka nautida suvist linnamelu ja tutvuda vaatamisväärsustega.

Täienduskoolitusele on oodatud kõik, sõltumata varasematest teadmistest, oskustest ja haridusest. Suveülikool soovib pakkuda kõigile õppijatele sisukat ja kvaliteetset koolitusprogrammi ning võimalust värskendada oma teadmisi mõnusas suvises meeleolus.

Mitmekülgne mõttevahetus

Kursustel õpetavad ka tänavu ülikooli õppejõud ja oma ala parimad praktikud, kellel on aastatepikkune koolitajakogemus: professorid Tõnu Lehtsaar, Jaan Mikk ja Anneli Saro, lektorid Kaido Soom, Aave Hannus ja Elo Süld, praktikud Kaupo Saue, Karmel Tall, Kadri Ugur jpt.

Õppejõudude tagasiside põhjal võib öelda, et kuigi erisuguse tausta ja erinevate teadmistega sihtrühma õpetamine on keeruline, annab see koolitajale mõtteid ja ideid oma kursuse arendamiseks. Õppimine ja õpetamine on vastastikused protsessid ja osalejatelt saadud väärtuslikke teadmisi saab kasutada ka tasemeõppes.

Praktilised teadmised

Möödunud suve õppijate tagasiside kinnitab, et osavõtjad soovivad ka edaspidi suveülikooli tulla ning neile meeldivad koolitused, mis pakuvad lisaks teoreetilistele käsitlustele ka näiteid elust enesest. Oleme alati väärtustanud osalejate tagasisidet, sest sellest on koolituste arendamisel ja kvaliteedi hindamisel palju kasu.

Igal suvel lisandub juba populaarsust võitnud kursuste kõrvale uusi ja põnevaid – nii ka seekord. Tänavu saavad näiteks kommunikatsioonihuvilised näpunäiteid, kuidas vormistada oma sõnum adressaadile vastuvõetavaks. Tallinnas toimuval sotsiaalse intelligentsuse kursusel antakse ülevaade, milliseid praktilisi oskusi on vaja toimetulekuks erinevates suhtlussituatsioonides. Pärnus õpitakse, missugune on kaubamärgisaadikute tähtsus organisatsiooni maine kujundamisel, ning Viljandis jätkuvad käsitöökursused.

Loe edasi ülikooli ajakirjast Univeristas Tartuensis.