Üliõpilaste praktikateemad ulatusid 3D-printeritest kosmoseseadmete roosteni

Sel nädalavahetusel koguneb 25 Eesti ja Läti noort Tartu Ülikooli Tartu observatooriumisse, et esitleda oma suvise kõrgtehnoloogiapraktika tulemusi.

Suvepraktikat võisid nad teha näiteks ESTCube’i projekti juures, kus oli võimalus arendada ESTCube’i teist satelliiti. Praktikante oli ka kosmosetehnoloogia ettevõtetes Golbriak Space OÜ, mis on pannud rõhu optilisele satelliitsidele, ja PowerUp Fuel Cells OÜ, kus arendatakse laevanduse jaoks vesinikutehnoloogial põhinevaid elektrigeneraatoreid. Eesti ettevõtetest võttis praktikante vastu veel Captain Corrosion OÜ, mis uurib rooste ärahoidmise võimalusi muu hulgas eksperimendiga satelliidil ESTCube-2.

Praktikat sai teha ka Läti ülikoolides ja ettevõtetes, kus võis muu hulgas kaasa aidata 3D-printerite arendamisele või motospordis, lennunduses ja kosmosevaldkonnas kasutatavate 3D-prinditud komponentide ehitamisele. Samuti töötati seal näiteks kaugseirerakenduste ja raadioobservatooriumile ilmajaama ehitamise kallal. Ka Lätis oli võimalus arendada ESTCube-2 kiiret satelliitsidet.

„Kokkusaamise eesmärk on arendada noorte oskusi tutvustada oma tööd kolleegidele ja avalikkusele,“ sõnas kohtumise peakorraldaja Karoli Kahn. Lisaks annab see üritus Eesti ja Läti ettevõtlikele ning sarnaste huvidega noortele võimaluse omavahel kokku saada ja meeskonnatööoskusi arendada.

Kohtumine toimub Interregi Eesti-Läti kosmoseprogrammi „SpaceTEM“ raames. „SpaceTEM-i“ eesmärk on edendada Eesti ja Läti kosmosevaldkonna arengut. „SpaceTEM-i“ praktikantide seas oli peale Tartu Ülikooli üliõpilaste veel mitme Eesti ja Läti kõrgkooli tudengeid.

Lisateave: Karoli Kahn, korraldaja, karoli@ut.ee