Other | Universitas Tartuensis

Other

Teadlaste oö loodusmuuseumis ja botaanikaaias

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsuvad reedel, 24. septembril teadlaste ööle. Külastuskeskused on tavapärasest kauem lahti ja toimub eriprogramm.

Kuueteistkümnendat korda toimuva festivali peateema on toit ja kõik, mis sellega seondub – ka mõttetoit, toidu mõju keskkonnale, ühiskonnale ja inimesele. Festival tuleb põnev ja kaasahaarav, sest toidutemaatika puudutab meist igaüht.

Teadlaste öö festival: mida söövad astronaudid ja kuidas kosmoses toitu kasvatada?

Tartu tähetorn kutsub teadlaste öö festivalil kosmosetoitu avastama!

Üritus algab kell 18 ja kahe tunni jooksul saab Tartu tähetorni haridusprogrammide kuraatorite juhendamisel kõike seda katsetada.

Sissepääs tasuta.

Töötuba „Knowledge and technology transfer“

24. septembril kell 10.00–12.30 toimub Enlighti koostöövõrgustikku kuuluvatele ülikoolidele mõeldud töötuba teadmiste ja tehnoloogiasiirde teemal.

Kava

10.00–10.15 tutvustus

10.15–10.45 vestlusring teemal „Most remarkable activities in our TTO and Discussion“ (Baskimaa Ülikool)

10.45–11.15 vestlusring teemal „Programmatically forming University MedTech Spinouts and Discussion“ (Iirimaa Rahvusülikool)

Enlight workshop “Knowledge and technology transfer”

Knowledge and technology transfer at and around the University of Göttingen have increased more and more in recent years. Our next step towards a good support system for research-orientated transfer is to develop a knowledge and technology transfer strategy and we would really like to hear from you: Which projects, processes and ideas have proven themselves to be successful at your institution?

Schedule:

AVATUD MAJAD 64. Tartu Ülikooli uued õppehooned

Avatud Majade sarjas korraldab Arhitektuurimuuseum koostöös Tartu Ülikooli muuseumiga tuurid Tartu Ülikooli ajaloolistesse, aga ka väga uutesse õppehoonetesse, uurides neid kui arhitektuuriteoseid.

Esimene ekskursioon viib huvilised bussiga uusimatesse ülikooli õppehoonetesse: Deltasse, Oecologicumi ja Physicumi. Ekskursioon algab reedel, 24. septembril kell 16, kokkusaamiskoht on TÜ Delta majas (Narva mnt 18).

Seenenädal: seeneretk

9. septembril toimub TÜ loodusmuuseumi seeneretk, kus toimub seente õpe ja loodusmuuseumi seenenäituse seente kogumine.

Seeneretkel on võimalik saada uusi teadmisi seentest ning esitada küsimusi retke juhtidele, kes annavad seenealast infot. Retke juhendajad on Teele Jairus ja Külli Kalamees.

Muinsuskaitsepäevad „Peidus pärand“: kuraatorituur näitusel „Surma pale. Elu vägi surimaskides“

Ringkäik Tartu Ülikooli kunstimuuseumis näitusel „Surma pale. Elu vägi surimaskides“ kutsub avastama surimaskide salapärast maailma.

Esmakordselt on Eestis ühele näitusele koondatud peaasjalikult Eesti mäluasutuste hoidlates varjul olnud 28 surimaski. Neist vanim on võetud 217 aasta eest filosoofilt Immanuel Kantilt, värskeim aga 2017. aastal meie seast lahkunud lavastajalt Kalju Komissarovilt.